Regały dla dobrze urządzonego sklepu wielobranżowego

Większość sklepów nie ogranicza się do jednego typu produktów. Nawet w niedużych jest zróżnicowany asortyment. To np. artykuły spożywcze, kosmetyki, środki czystości. To wszystko musi się znaleźć na półkach. Najważniejsze elementy wyposażenia sklepu wielobranżowego to regały. Na ogół wybiera się metalowe.

Jakie regały wybrać dla sklepu?

Są to specjalne meble produkowane z myślą o wyposażeniu sklepu. Wykonane są z metalu. Mają półki z jednej lub z obydwu stron. Występują w różnych rozmiarach, więc można wybrać najlepsze dla sklepu. Taki czy inny kolor zyskują regały sklepowe dzięki malowaniu proszkowemu. Wykończenie takie zwiększa też ich trwałość. Preferowane są meble dla sklepu w białym kolorze. Spokojny kolor jest dobrym wyborem, kiedy na półkach znajduje się wielobarwny i zróżnicowany asortyment. Regały metalowe sklepowe z półkami są:

  • lekkie,
  • wytrzymałe,
  • estetyczne,
  • uniwersalne.

To wybór najbardziej praktyczny. Na półkach takiego regału znajdować się mogą różne produkty. Są idealne, by eksponować na nich artykuły spożywcze, napoje, artykuły gospodarstwa domowego, kosmetyki, chemię gospodarczą itd. Większość rzeczy oferowanych przez sklepy wielobranżowe może się znaleźć na takich typowych regałach sklepowych. Inne meble potrzebne mogą być np. dla pieczywa. Poza białymi mogą się też przydać meble w innych kolorach. Zielony czy żółty regał można zarezerwować dla jakiejś wybranej grupy produktów.

Ustawianie mebli w sklepie wielobranżowym

Ustawianie tych regałów i montowanie ich to łatwa praca. Nie ma też dużego wysiłku, ponieważ są to lekkie regały sklepowe. Planując ich ustawienie, trzeba pamiętać o wygodzie poruszania się po sklepie i o dobrym zagospodarowaniu przestrzeni. Nie może być ciasno, ale też, co niezbędne, trzeba na nich zmieścić.

Gdy powierzchnia jest mała, można wybrać wysokie regały. Na samej górze umieści się to, co klienci kupują rzadziej np. duże opakowania czekoladek. To, że trudniej po taką rzecz jest sięgnąć, nie będzie takim problemem. Ważne jest, by produkty podobnego rodzaju były blisko siebie. Ułatwia to ich znalezienie. Nie należy więc dwóch regałów na słodycze stawiać w oddalonych obszarach. To ma znaczenie głównie przy układaniu produktów, ale i przy ustawianiu regałów dobrze jest o tym pamiętać.

Są regały metalowe tworzone z myślą o urządzaniu sklepów. To konstrukcje lekkie, ale też solidne. Poradzą sobie nawet ze znaczną ilością rzeczy na półkach. Zanim się je zamówi, warto mieć plan urządzenia sklepu. To pozwoli zorientować się, jak dużo może ich być. Regały sklepowe mogą się różnić od siebie pewnymi cechami (https://www.regaly.biz/). Warto dokładnie poznać ofertę w miejscu, gdzie się je kupuje. Wybierze się wtedy te najlepsze.

Business obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com